Aktualności


Aktualności

Apple Music w 52 nowych krajach

Apple właśnie dokonało jednej z największych ekspansji w krótkich dziejach platform streamingowych, udostępniając dostęp do Apple Music obywatelom 52 krajów. Oznacza to, że Apple Music dostępny jest już w 167 krajach świata, co oznacza, że jest to dostawca muzyki dostępny w największej liczbie krajów. Dla porównania, Spotify jest dostępny „tylko” w 79 krajach na świecie.

Apple Music

Apple dla Afryki

Apple skupiło się na krajach afrykańskich, usługi Apple Music są teraz dostępne między innymi w Kamerunie, Rwandzie, Zambii, Wybrzeżu Kości Słoniowej, Demokratycznej Republice Konga. Azję reprezentują Malediwy i Mjanma (Birma), w Europie usługi Apple są od niedawna dostępne w Bośni i Hercegowinie, Gruzji, Kosowie, Czarnogórze i Serbii. Apple Music jest dostępny również na Bliskim Wschodzie – w Afganistanie i Iraku. Pozostałe kraje należą między innymi do Oceanii czy Ameryki Południowej. Ostatnia tak duża ekspansja miała miejsce w 2012 roku, kiedy ówczesny iTunes Store zawitał do Indii, Rosji oraz 50 innych krajów.

Oprócz Apple Music, amerykański gigant technologiczny udostępnił usługi App Store (sklep z aplikacjami), niedawno uruchomiony serwis z subskrypcjami gier Apple Arcade, Apple Podcasts i iCloud w kolejnych 20 krajach.

Gigant idzie w usługi

Geograficzna ekspansja usług cyfrowych Apple to ruch mający na celu zwiększenie wpływów pochodzących z usług. Jest to związane ze spadającą sprzedażą smaftronów Apple iPhone. W pierwszym kwartale 2020 roku, Apple poinformował o rekordowych przychodach z usług cyfrowych, które wyniosły 12,72 miliardów dolarów. Taki wynik oznacza dla Apple wzrost w porównaniu z analogicznym okresem 2019 roku o ponad 17%.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Warszawa (Romaszewskiego)
Wrocław