Aktualności


Aktualności

Aktualizacja oprogramowania BluOS od NAD

NAD przygotował aktualizację oprogramowania BluOS. Po zainstalowaniu wersji 2.2.5 cztery urządzenia z portfolio producenta – M12, M50, M32 i C 390DD – zyskają możliwość obsługi plików MQA. Dzięki temu użytkownicy tych modeli będą mogli w czasie rzeczywistym strumieniować i pobierać nagrania w oryginalnej jakości studyjnej.

Współpraca, którą NAD nawiązał z MQA, ma na celu udoskonalenie sposobu bezprzewodowego słuchania muzyki w domu. MQA to rewolucyjne rozwiązanie, które umożliwia zakodowanie oryginalnej studyjnej jakości w plikach na tyle małych, aby można je było z łatwością przesyłać i pobierać w domu, korzystając ze standardowych łączy internetowych. Dzięki temu najbardziej wymagający miłośnicy muzyki mogą na swoim sprzęcie audio odtworzyć materiał muzyczny w jakości przewidzianej przez artystę i twórców nagrania.

NAD BluOS

Już w chwili udostępnienia najnowszej aktualizacji oprogramowania BluOS 2.2.5 format MQA (Master Quality Authenticated) będzie obsługiwany przez cztery urządzenia NAD kompatybilne z BluOS: M50 (obsługujący BluOS), M12 (wyposażony w moduł MDC DD BluOS), M32 (przygotowany do obsługi BluOS i wymaga klucza licencyjnego do aktywacji) oraz C 390DD (wyposażony w moduł MDC DD BluOS). Każdy z nich projektanci wzbogacili o wydajny dekoder i renderer audio dla systemu MQA. Moduły te są gwarancją, że nagrania zapisane w plikach MQA zabrzmią dokładnie tak, jak pierwotne nagranie. Z czasem obsługa MQA zostanie wprowadzone do kolejnych urządzeń NAD kompatybilnych z BluOS.

Środowisko BluOS to system operacyjny opatentowany i wykorzystywany przez NAD i siostrzaną firmę Bluesound. Dzięki niemu wszystkie odtwarzacze obsługujące BluOS pozostają kompatybilne ze sobą i umożliwiają podłączenie do nich strumieniowych źródeł działających w chmurze oraz innych źródeł sieciowych. Sterowanie całym ekosystemem umożliwia bezpłatna aplikacja BluOS, dostępna na urządzenia z iOS i Androidem.

W aplikacji BluOS świecący na zielono lub niebiesko wskaźnik MQA sygnalizuje, że odtwarzacz dekoduje i odtwarza strumień lub plik MQA. To także informacja, że odtwarzany dźwięk jest identyczny jak ten w źródłowym nagraniu. Wszyscy użytkownicy zostaną poinformowani o możliwości zaktualizowania oprogramowania BluOS do najnowszej wersji 2.2.5, co pozwoli w pełni doświadczyć najnowszych udoskonaleń funkcji i wprowadzonych ulepszeń.

NAD BluOS
 

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław