Aktualności


Aktualności

9 rzeczy, których prawdopodobnie nie wiesz o "Hello" Adele

Adele

Ponieważ od wydania płyty „25” upłynęły dokładnie 3. lata uznaliśmy, że z tej okazji przygotujemy małe zestawienie ciekawostek na temat promującego ten album singla i samej płyty. Liczymy, że dzięki tym informacjom uda wam się błysnąć wiedzą na imprezie, wygrać pub quiz, a kto wie? Może nawet Milionerów? Miłej lektury.

1)      Adele nie tylko zaśpiewała „Hello”, ale także nagrała do swojego hitu partię perkusji.

2)      Album „25”, z którego pochodzi singiel „Hello”  ustanowił rekord UK Album Chart dla najszybciej sprzedającego się w milionowym nakładzie wydawnictwa. Zajęło mu to 10 dni.

3)      Między napisaniem zwrotek a refrenem piosenki  upłynęło 6 miesięcy.

4)      Adele powiedziała Jonowi Parelesowi z New York Times, że wers z tej piosenki: "To jest dla mnie typowe, że mówię o sobie, przepraszam" jest jej ulubionym, jaki kiedykolwiek napisała.

5)      Słowo "Hello" pojawia się w tekście tylko dziewięć razy. Co ciekawe, pojawiają się w zwrotkach, a nie w refrenie.  Większość hitów powtarza tytuł w refrenie.

6)      Piosenka "Hello" została pobrana ponad 1,1 milion razy w ciągu pierwszych siedmiu dni w USA, stając się pierwszym utworem w historii, który osiągnął ponad milion pobrań w ciągu tygodnia.

7)      Podczas kręcenia klipu do piosenki  Xavier Dolan poprosił Adelę, by płakała. Artystka zmusiła ekipę do zagrania piosenki  "Jealous" Labrinth’a, ponieważ ma ona na nią emocjonalny wpływ. "Moglibyście  zagrać ją na urodzinach mojego dziecka i wybuchnąłbym płaczem" – powiedziała potem Adele.

8)      Kiedy klip pojawił się na youtubowym kanale VEVO uzyskał w ciągu 24 godzin rekordowe 27,7 milionów odsłon. Rekord ten został pobity przez  Taylor Swift dopiero w sierpniu 2017.

9)      Skoro już jesteśmy przy klipie to  Xavier Dolan w rozmowie z LA Times, określił video jako "wysoce nieoryginalne". Dodał: "tekst piosenki brzmi: <<Cześć, to ja>>, a potem widzisz, jak ktoś podnosi słuchawkę telefonu. Nie jestem dobry w wymyślaniu superkoncepcyjnych filmów. Pomyślałem, że miło byłoby zobaczyć jak Adele chodzi po domu i rozmawia przez telefon, a na koniec spaceruje po lesie, i jest trochę retrospekcji do tego ". Jak widać głos Adele broni się nawet przy nudnym wideo.

Oczywiście polecamy słuchanie Adele na dobrym stereo.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Warszawa (Romaszewskiego)
Wrocław