Aktualności


Aktualności

5 najlepszych streamów muzycznych na żywo i wirtualnych koncertów do obejrzenia w izolacji

Wiadomo, że podczas deszczu dzieci się nudzą, ale takiej ulewy zakazów i nakazów nie spodziewał się nikt, cierpią zatem i zamknięci w domach dorośli. Cóż, musimy to jakoś przetrwać – najlepiej korzystając z aktualnie dostępnych rozrywek. Co robić w domu, by było nam przyjemniej podczas pracy lub wieczorem? Oto kilka naszych propozycji.

Erykah Badu (fot: https://www.instagram.com/p/B9npfWBlTAx/)

Nie poddawajmy naszego sprzętu kwarantannie – gdy trzeba uważać na zdrowie bliskich i swoje, ważne jest, by zapewnić sobie czas na relaks i przyjemności. Rozumieją to, na szczęście, zarówno artyści jak i instytucje kulturalne, które w czasie pandemii pospieszyły z pomocą.

Neil Young zaprasza do domu

Neil Young wystartował właśnie ze swoją nową serią live streamingową, zatytułowaną „Fireside Sessions”. Artysta nadaje ze swojego domu w Kolorado, a filmowany jest przez żonę – reżyserkę i aktorkę Daryl Hannah. Podczas każdej sesji artysta zagra kilka piosenek ze swojego bogatego repertuaru i „pogada” ze swoimi widzami.

Pierwsza sesja zaczęła się w romantycznym plenerze, a piosenkarz zagrał m.in. „Sugar Mountain”. Young wyraził nadzieje, że jego widzowie czują się dobrze i spędzają wartościowy czas z najbliższymi. Następnie artysta zaprosił kamerę do wnętrza swojego domu, gdzie wykonał z sercem takie utwory, jak „On The Beach”, „Vampire Blues”, „Homegrown”, „Love/Art Blues” oraz uwielbiane „Tell Me Why” i „Razor Love”, po czym usiadł przy fortepianie, by zakończyć sesję rewelacyjnym „Hawkes & Doves”. Całą sesję można obejrzeć na stronie internetowej artysty – tam też znajduje się program kolejnych spotkań na żywo.

Rozgrzej uszy

Zamknięte lokale i odwołane koncerty są nie tylko uciążliwością dla fanów muzyki undergroundowej, ale przyprawiają o poważny smutek. Pomoże tu znakomicie nowiutka seria Boiler Room – Streaming From Isolation, która utrzyma przy życiu muzycznego ducha. Dodajmy – w w wyjątkowo ciekawej oprawie. Najlepsi DJe, porno i wypchane zwierzęta? To musi się udać. Co więcej, nowe sety muzyczne będą pojawiać się na kanale Boiler Room w serwisie YouTube codziennie, a na żywo obejrzycie kilka sesji również bezpośrednio na stronie . Wskazane słuchawki bezprzewodowe (mamy jeszcze na stanie!).

Etniczna apokalipsa

Erykah Badu dołączyła do grona artystów, którzy zamierzają łączyć się z publicznością z własnych domów i umilać im pobyt na kanapie. Artystka zamierza kilka razy w tygodniu nadawać na żywo – można też zdecydować, jakie utwory ma wykonywać. Jeśli jeszcze nie macie konta w serwisie Instagram, być może warto się nim teraz zainteresować – cała impreza będzie miała miejsce właśnie tam. Wszystkie najświeższe informacje można znaleźć na profilu artystki.

Irlandzkie harce z Bostonu

Jeśli musieliście przegapić lub ominąć Dzień Świętego Patryka, możecie urządzić go sobie w dowolnym momencie i najlepszym towarzystwie. Zespół Dropkick Murphys zmuszony był odwołać swoje występy – zwyczajowo harcują w marcu – ale nie przeszkodziło im to zagrać fantastycznego „Patrykowego” koncertu, którego zapis dostępny jest w serwisie YouTube. Jeżeli przymusowe siedzenie w domu sprawia, że nieco was nosi – wydatek energii zapewniony, bo nie da się w takich okolicznościach usiedzieć w fotelu. Przeproście sąsiadów.

Impreza w stylu retro

Jednoosobowe imprezy to żadna przyjemność? Zależy, kto na nich gra. Polecamy zatem wspaniały koncert The B52’s nagrany w 1980 roku. Niezależnie od tego, czy posłuchamy na kanapie, czy radośnie poruszymy bioderkami – muzyczna uczta jest zapewniona. Całe nagranie to niewiele ponad godzina, można zatem cofnąć się w czasie nawet w porze lunchu.

Najlepsza klasyka z fotela

Dzięki dobrodziejstwu nowoczesnej technologii, możemy dziś obejrzeć najlepsze spektakle operowe i baletowe, bez konieczności ruszania się z domu – ale na żywo!

Londyńska Royal Opera ruszyła ratować odizolowanych wielbicieli klasyki i zamierza transmitować nie tylko spektakle, ale tez sporo zakulisowych smaczków – miedzy innymi pokazy online i relacje z kursów mistrzowskich. Wirtualne spektakle, transmitowane na żywo za pośrednictwem Facebooka i YouTube, będą zawierały występy najbardziej utalentowanych tancerzy baletowych i śpiewaków operowych – i wszystkie są całkowicie darmowe!

Już wkrótce kolejna porcja propozycji na czas epidemii. Oczekujcie na nią spokojnie w domu – naprawdę, jest co robić. Słuchajcie bezpiecznie!

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław