Aktualności


Aktualności

5 gramofonów dla początkujących

Audio-Technica AT-LP60USB

Gramofon – cudownie archaiczne rozwiązanie rodem z XIX wieku, które dla wielu pozostaje niedoścignionym wyznacznikiem dźwięku. Gramofony triumfalnie wracają, a zdanie „miałem to kiedyś na winylu” towarzysko przebija tylko „mam to na winylu”. Słysząc coś takiego od razu wiadomo, że ma się do czynienia z miłośnikiem muzyki i koneserem.

Zatem chciałbyś dołączyć do grona entuzjastów analogowego brzmienia? Miałeś dawno temu gramofon, ale uwierzyłeś w wyższość CD i niemądrze pozbyłeś się odtwarzacza czarnych płyt? Wszedłeś przypadkowo w posiadanie kolekcji płyt swojego wuja? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, a do tego nie dysponujesz solidnym budżetem - to trafiłeś we właściwe miejsce.

Dziś popatrzymy na konstrukcje, które mają zapewnić wygodę użytkowania, niezawodność, a ponad wszystko sprawnie i bezproblemowo odtworzyć zapisany w rowkach płyty dźwięk.

Dual DT 210, czyli opcja dla spłukanych

Zatem kompletnym przypadkiem znalazłeś w piwnicy dziadka całkiem dobrze zachowane płyty, ale nie masz gramofonu, ani nie planowałeś zakupu, a wyrzucić kolekcje szkoda. Nic straconego. Już najtańszy w naszej ofercie gramofon Dual DT 210 zrobi robotę. Dzięki pełnej automatyce, jedyne co musisz zrobić, to położyć płytę na talerzu i nacisnąć przycisk. Ramię samoczynnie opuści się na początku winylowego krążka, a po zakończeniu odtwarzania automatycznie powróci do wyjściowej pozycji. Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy pozwala na bezpośrednie podłączenie DT 210 do dowolnego wejścia audio we wzmacniaczu, a nawet wprost do aktywnych głośników.

Dual DT210

Model DT 210 dostarczany jest wraz z oprogramowaniem umożliwiającym współpracę gramofonu z komputerami Mac i PC, więc gdy płyt zrobi się zbyt dużo, możesz te mniej „obowiązkowe” zgrać na dysk twardy i strumieniować do swojego stereo.

Audio-Technica AT-LP60USB, czyli ładniejszy Dual DT 210

Gramofon japońskiej firmy robi dokładnie to samo co jego poprzednik, tylko jest ładny. Oczywiście to duże uproszczenie, bo chociażby w AT-LP60USB zastosowano wkładkę Audio-Technica Integral Dual Magnet™, której praktyczność zwiększa wymienna igła. Dzięki temu po zużyciu się igły nie trzeba kupować nowego modułu. Swoją funkcjonalność gramofon zawdzięcza także wbudowanemu przedwzmacniaczowi gramofonowemu.

Audio-Technica AT-LP60USB

Użytkownik może podłączyć AT-LP60USB do dowolnego systemu stereo i nie musi ograniczać się do wzmacniaczy wyposażonych w wejście Phono. Sama firma Audio-Technica od wielu dekad słynie z projektowania doskonałych wkładek gramofonowych oraz gramofonów, w tym niedrogich urządzeń – a takie właśnie nas interesują. Zajrzyjcie do strefy marki Audio-Technica, a z pewnością się przekonacie.

House of Marley Stir It Up, czyli przede wszystkim planeta

Kolejny gramofon dla kanapowców. Gdy skończy się ścieżka, ramie automatycznie powróci na wspornik. Ale w przypadku firmy House of Marley, wygoda użytkownika idzie w parze z komfortem naszej planety, ponieważ gramofon zbudowano z materiałów poddanych uprzednio recyklingowi i łatwo odnawialnych, takich jak bambus.

House of Marley Stir It Up

Stir It Up jest znakomicie i nowocześnie zaprojektowany, gra wspaniale, a jak nie macie ochoty ani pieniędzy na wzmacniacz, to ten gramofon poda sygnał wprost do słuchawek.

Audio- Technica AT-LP120USBHC, czyli poscratchuj, gdy najdzie cię ochota

Jedyny w naszym zestawieniu gramofon z napędem bezpośrednim, czyli taki, który pozwala pobawić się w DJa. Urządzenie wykorzystuje bezpaskowy napęd oraz silnik o wysokim momencie obrotowym, co umożliwia bardzo szybkie uruchomienie i trenowanie sztuki turnablismu.

Audio-Technica AT-LP120USBHC

Funkcjonalność urządzenia zwiększa możliwość odtwarzania w przód i wstecz. Aluminiowy talerz pokryty jest matą antypoślizgową i wykorzystuje stroboskopowy wskaźnik prędkości. Gdy poniesie cię na domówce, możesz na nim bez problemu poczuć się jak Grand Wizard Theodor.

Thorens TD 158, czyli prestiż i dyskretna elegancja

Marka Thorens to gramofonowy ekwiwalent Mercedesa-Benza – w branży obecna od zawsze, a dokładnie od 135 lat. Thorens TD 158 to w pełni automatyczny gramofon, gotowy do użycia zaraz po wyjęciu z opakowania i podłączeniu do sieci.

Thorens TD 158

Ramię oraz wkładka są zamontowane i ustawione fabrycznie, a wszystkie niezbędne akcesoria są dostarczone w komplecie wraz z gramofonem. Trzymając się analogii - dokładnie jak w Mercedesie - wsiadasz i jedziesz.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Warszawa (Romaszewskiego)
Wrocław