Kolumny wolnostojace Bowers & Wilkins 804 Diamond

Elegancka, wolnostojąca kolumna 804 Diamond, zapewnia imponującą przestrzeń akustyczną, oraz po raz pierwszy, oferuje technologię diamentowych głośników wysokotonowych. Prawdziwie trójdrożny system, wykorzystuje dwa głośniki basowe rohacell® oraz jeden średniotonowy FST™, dzięki czemu 804 Diamond zapewnia klarowne i czyste brzmienie w całym paśmie przenoszenia.


B&W seria 800 od dawna wyznacza kryteria według, których są oceniane wszystkie kolumny głośnikowe klasy high-end. Pięć generacji serii 800 oferowało bezkonkurencyjne połączenie zdumiewającej jakości brzmienia, najnowszych technologii audio oraz przełomowego i olśniewającego wzornictwa. Teraz najnowsza seria 800 Diamond, czerpiąc z tego wieloletniego dziedzictwa i znakomitej wiedzy w zakresie dźwięku oferuje jeszcze bardziej udoskonaloną jakość brzmienia. Również pierwszy raz w historii tych kolumn każdy z głośników tej 7 modelowej serii został wyposażony w diamentową kopułkę głośnika wysokotonowego.

Już teraz Bowers & Wilkins z dumą prezentuje nową serię 800 Diamond także w Polsce. Pierwsze od 6 lat nowe wcielenie legendarnej serii 800 zbliża po raz kolejny firmę Bowers & Wilkins do idei i ambicji jej założyciela – Johna Bowersa – stworzenia głośnika, który nic nie dodaje ani nic nie odejmuje oryginalnemu sygnałowi. Seria 800 długo była światową „pierwszą ligą” w kolumnach głośnikowych klasy high-end. Zaprojektowana dla domowych rozwiązań audio ale oferująca tak wysoki poziom jakości brzmienia, że najbardziej wymagające studia masteringowe i nagraniowe świata wybrały ją dla swoich zastosowań. Zarówno Abbey Road Studio w Londynie jak i Skywalker Sound w Kalifornii wykorzystują w swoich projektach kolumny B&W serii 800.

Wyjątkowa jakość całej dotychczasowej serii została teraz zwiększona przez zastosowanie słynnej, autorskiej technologii B&W diamentowych tweeterów. Technologia ta została wykorzystana nie tylko w najwyższych modelach serii ale jest ona dostępna w każdej kolumnie tej 7 elementowej serii – także w modelu 805 Diamond. Na tym jednak nie koniec. Dodatkowe znaczące zmiany nastąpiły w sekcjach krytycznych dla dźwięku powodując wręcz dramatyczny skok w przód w jakości brzmienia porównując nawet do serii 800. Diamentowa kopułka wysokotonowa wykorzystuje teraz strukturę quad-magnet dzięki czemu rośnie jej wydajność i poprawia się zakres dynamiki w górnych sekcjach brzmienia. Nowe materiały wykorzystywane do umocowania kopułki wspomagają charakterystykę dyspersji i zapewniają bardziej stabilne zobrazowanie stereo jednocześnie zwiększając jego otwartość. Scena dźwiękowa jest jeszcze bardziej dynamiczna i szeroka.

Na drugim końcu skali tonalnej – w zakresie tonów niskich – również dokonano znacznych usprawnień dzięki zastosowaniu potężnych neodymowcyh magesów. Dużą pracę wykonano również w zakresie drobnych detali, które w połączeniu stanowią o tak dużej wyjątkowości głośników. Nowe zaprojektowane przez B&W z beztlenowej miedzi gniazda głośnikowe sprawiają, że jakość sygnału jaką otrzymuje głośnik jest najlepsza z możliwych. We wszystkich modelach zwrotnice wykorzystują nowy typ kondensatora, którego unikalna konstrukcja bazuje na srebrze i złocie. Te komponenty, selekcjonowane i starannie dobierane przez inżynierów B&W pozwoliły w znakomity sposób podnieść jakość brzmienia nowej serii 800 Diamond. Seria 800 Diamond jest całkowicie produkowana w Wielkiej Brytanii w należących do Bowers & Wilkins nowych halach produkcyjnych w Worthing, West Sussex. Wszystkie 7 modeli charakteryzuje nowy design i niebanalne wzornictwo. Kolumny te dostępne są w jednym z trzech wykończeń: Rosenut, Cherrywood lub olśniewającym połyskliwym Piano Black.

Miło nam poinformować iż, kolumna podstawkowa 805 Diamond z serii 800 Diamond, została doceniona prestiżową nagrodą Europejskiego Stowarzyszenia Technik Audiowizualnych EISA (ang. European Imaging and Sound Association) w kategorii EUROPEJSKIE HI-ENDOWE ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE 2010-2011.

A oto oficjalne uzasadnienie:

„Klasyczne podstawkowe monitory B&W 805 awansowały do rangi „Diamond” dzięki najlepszemu głośnikowi wysokotonowemu Nautilus z diamentową kopułką w nowej wersji, któremu towarzyszy zmodyfikowana zwrotnica i luksusowe wykonanie obudowy, wywodzącej się z techniki matrix. Ekskluzywne 805-tki dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych – wiśniowej, palisandrowej i w czarnym lakierze fortepianowym. Czarujące i wyrafinowane brzmienie B&W 805 Diamond z łatwością wciąga w muzyczne emocje.”

pobierz_katalog_1.jpg

 

Specyfikacja Bowers & Wilkins 804 Diamond

System3-drożny
ObudowaWentylowana z przodu
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa50 W - 200
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy165 mm x 2,membrana Rohacell
Przetwornik średniotonowy150 mm,kewlarowa mambrana,zawieszenie FST
Przetwornik wysokotonowy25 mm,diamentowa kopułka Nautilus,izolowany od obudowy
Pasmo przenoszenia38 Hz - 28.000
Skuteczność90
Częstotliwość podziału350 Hz,4000
Wymiary (S x W x G) mm238 x 1020 x 351
Waga kg27,0
Wersje wykończeniaCzarny połysk, Palisander, Wiśnia
Materiał wykończeniaLakier, Naturalny fornir

Opinie o Bowers & Wilkins 804 Diamond

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: