Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

Gramofon analogowy TEAC TN-550

Gramofon TEAC TN-550 jest jedną z najbardziej wyjątkowych konstrukcji na rynku. O jego unikatowości decydują bezkompromisowe rozwiązania, które mają wpływ nie tylko na uzyskiwaną naturalność brzmienia, lecz także zapewniają ekskluzywną stylistykę.

Podstawą urządzenia jest odporna na wibracje płyta nośna będąca połączeniem marmuru i MDF-u o wysokiej gęstości z czarnym wykończeniem na wysoki połysk. Nad płytą nośną obraca się napędzany paskiem talerz wykonany z krystalicznie przejrzystego akrylu. Urządzenie przystosowane jest do odtwarzania płyt z prędkościami 33 1/3 obr./min. oraz 45 obr./min. Cała konstrukcja spoczywa na pochłaniających drgania aluminiowych nóżkach.

Za precyzyjne odtwarzanie dźwięku odpowiada wkładka MM Audio-Technica AT-100, która ze statycznie wyważonym ramieniem w kształcie litery S. Ramię wyposażone jest w specjalną regulację wysokości, w zakresie od 0 do 6 mm, umożliwiającą zamontowanie wkładki o dużych rozmiarach.

Projektanci wzbogacili gramofon TN-550 o regulację anty-skatingu, która koryguje błędy śledzenia. Samo ramię obsługiwane jest manualnie za pomocą chromowanego mechanizmu, a wybór prędkości obrotowej talerza umożliwia aluminiowe pokrętło znajdujące się na marmurowej płycie.

Potwierdzeniem wysokiej klasy gramofonu TEAC TN-550 są także pozłacane złącza wyjściowe. Wraz z urządzeniem dostarczane są również przewód RCA oraz demontowalna przezroczysta pokrywa chroniąca gramofon przed pyłem i kurzem.

Sekcja ramienia
Typ ramienia Klasyczne
Typ wkładki MM
Odczyt płyty Manualny
Sekcja napędu
Prędkość obrotowa 33 1/3, 45
Waga talerza 1.4 kg
Przeniesienie napędu Pasek
Inne
Wyjście USB Nie
Wbudowany przedwzmacniacz Nie
Pokrywa w komplecie Tak
Zasilanie
Pobór mocy (max) 1.5W
Pobór mocy (standby) 0.5W
Ogólne
Wymiary (S x W x G) mm 430 x 131.5 x 355
Waga kg 9.0

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Salony sprzedaży


Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław