Systemy mini

CR-H101DAB + Yamaha NS-BP182

Marka
TEAC
Kategoria
Systemy mini
2 999
komplet
3 599 zł
1x

Yamaha NS-BP182

Yamaha Głośniki podstawkowe
1x

CR-H101DAB

TEAC

Porównywarka 0
Dostępność:
Dostępny natychmiast
Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

Amplituner CD TEAC CR-H101DAB z odtwarzaczem CD, Bluetooth aptX,
z tunerem DAB oraz obsługą formatów wysokiej rozdzielczości 

 

TEAC CR-H101DAB jest urzeczywistnieniem nowej generacji amplitunerów CD. Urządzenie zostało stworzone z myślą o odtwarzaniu dźwięku wysokiej rozdzielczości i jednocześnie zapewnia dostęp do różnorodnych źródeł muzyki. Wyróżnikiem modelu jest tuner DAB, który zapewnia dostęp do cyfrowych transmisji radiowych DAB/DAB+. Urządzenie pozwala zapamiętać do 20 stacji FM i 10 DAB. Wbudowany odtwarzacz CD ze szczelinowym mechanizmem ładowania płyty obsługuje tradycyjne krążki CD oraz płyty CD-R/RW z plikami MP3/WMA. Dzięki modułowi Bluetooth amplituner CR-H101DAB pozwala także bezprzewodowo strumieniować muzykę ze smartfonów i tabletów przy zachowaniu wysokiej jakości dźwięku – to zasługa kodeków SBC, aptX® i AAC. Użytkownicy smartfonów, tabletów i komputerów mogą również skorzystać z możliwości podłączenia tych urządzeń za pomocą asynchronicznego portu cyfrowego USB. W tym przypadku CR-H101DAB pozwala odtwarzać formaty hi-res, np. FLAC, WAV, w rozdzielczości do 192 kHz/24 bitów. 


Wyróżnikiem TEAC-a CR-H101DAB jest połączenie wysokiej jakości dźwięku i praktyczności. Wzmacniacz Class-D pozwala zachować niewielkie rozmiary urządzenia i gwarantuje niezbędną moc do odtwarzania dźwięku wysokiej rozdzielczości bez utraty danych – mimo swojej kompaktowej wielkości urządzenie zapewnia moc 26 W x 2. Projektanci TEAC-a wzbogacili model CR-H101DABw układ HR Loudness, który pozwala zachować moc niskich tonów i przejrzystość wysokich nawet podczas odtwarzania muzyki przy niskim i średnim poziomie głośności.  Obwód HR Loudness może być aktywowany w przypadku dowolnego źródła dźwięku, nie tylko cyfrowego.

Wysoka jakość dźwięku to również zasługa zaawansowanego przetwornika C/A. Układ PCM1795 D/A Burr Brown jest sprawdzoną konstrukcją, która dotychczas wykorzystywana była m.in. w high-endowych modelach UD-501 i UD-301. Bardzo wysoki stosunek sygnał/szum i niezwykle niski poziom zniekształceń pozwalają wiernie odtworzyć każdy sygnał audio. Amplituner TEAC-a może również konwertować w górę sygnały z częstotliwością próbkowania niższą niż 96 kHz. Zapewnia to wyższą jakość dźwięku w przypadku strumieniowania USB, CD i Bluetooth.

Potwierdzeniem wysokiej klasy amplitunera CD są nie tylko zaawansowane podzespoły, lecz także perfekcyjny poziom wykończenia i zastosowane materiały. W pełni metalowa obudowa CR-H101DAB wykonana została z aluminiowej płyty o grubości 3 mm (panele boczne i górny, panel przedni), co gwarantuje doskonałą odporność na wibracje, które mogłyby negatywnie wpływać na jakość dźwięku. Z aluminium wykonane zostały również pokrętła regulacji poziomu głośności i wyboru źródła dźwięku. Wszechstronność urządzenia zwiększają wyjście dla subwoofera oraz cyfrowe wejście optyczne (oprócz liniowego analogowego). Pierwsze z nich pozwala podłączyć zewnętrzny głośnik subniskotonowy, aby uzyskać jeszcze mocniejszy bas i zbudować system 2.1-kanałowy. Drugie pozwala odbierać cyfrowy sygnał audio, np. z telewizora.Kolumny podstawkowe Yamaha NS-BP182

To 2-drożna konstrukcja bass-reflex. Model wyposażony jest w wysokiej jakości przetworniki – 120-mm niskotonowy z membraną A-PMD (Advanced Polymer-injected Mica Diaphragm) oraz 30-mm miękką kopułkę wysokotonową. Głośnik niskotonowy powstał w wyniku zmniejszenia i specjalnego dostrojenia jednostki niskotonowej wykorzystywanej w linii high-endowych kolumn głośnikowych Yamaha Soavo. Elementem symbolizującym wysoką jakość dźwięku Yamahy jest biała membrana głośnika. 120-mm przetwornik współpracuje z systemem bass-reflex. Kolumna Yamaha NS-BP182 wyposażona jest również w technologię VCCS (Vibration Control Cabinet Structure), która chroni przed niepożądanymi drganiami obudowy. System VCCS wykorzystuje elementy z kompozytu, które zostały rozmieszczone w precyzyjnie określonych miejscach. Dodatkowe tłumienie wstrząsów zapewniają trzy nóżki.

Yamaha NS-BP182
Konstrukcja
System Nie
Dane techniczne
Impedancja Nie
CR-H101DAB
Sekcja wzmacniacza
Moc wyjściowa Nie
Sekcja tunera
Zakresy radiowe AM, DAB, FM
Wejścia / wyjścia
Wejścia cyfrowe Coaxial, Optyczne
Wejście gramofonowe Nie
Wyjście słuchawkowe Tak
Sekcja sieciowa
Certyfikat DLNA Nie
Radio internetowe Nie
Bezprzewodowy streaming Bluetooth
Tryb GAPLESS (bez pauz) Nie
Sterowanie aplikacją Nie
WiFi Nie
Odtwarzane formaty plików AAC, FLAC, MP3, WAV, WMA
FLAC, WAV 192/24 Tak
Bluetooth Tak
Dodatkowe funkcje
Tryb Pure Direct Nie
Korekcja tonów Nie
Głośniki A/B Nie
Pilot Tak
Warunki gwarancji - Warunki gwarancji PDF [74.17K]
Katalog
TEAC - retro - catalog - TEAC - retro - catalog PDF [1.43M]
Test / Recenzja
Test "Audio" – TEAC CR-H101DAB - CD-amplituner Teaca jest malutki. To nie zarzut – w tej kategorii urządzeń to ważna zaleta dla wielu klientów. PDF [399.47K]

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Salony sprzedaży


Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław